Yayınlar

Vatan Okullarında MEB tarafından belirlenen mevcut ders kitaplarının yanında öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış modüler yayınlar kullanılır.
Eğitim modelimize uygun olarak tasarlanmış güncel konu anlatımları, özgün şekiller ve sorulardan oluşan yayınlarımız, öğrencilerimizi herhangi bir dış kaynağa ihtiyaç duymadan sınavlara hazırlamaktadır.

 

5. sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm derslerde sınava hazırlık süreci ve okul derslerine yardımcı yayınları sunmaktadır. Konusunda uzman eğitmenlerin hazırladığı konu anlatımlı kitapları, soru bankaları, konu kavrama testleri, konu konu soru bankaları ve denemelerinde tüm öğrencileri başarıya ulaştıracak zengin ve kapsamlı içerikler oluşturulmuştur. Hedefimiz öğrencileri adım adım hedefine ulaştırmaktır.

Uğur Yayınları ile öğrenciler,

* Ezberci anlayıştan uzak bir şekilde öğrenir.

* Öğrendiklerini yorumlayarak bilgilerin kalıcılığını sağlar.

* Hem okuldaki sınavlara hem de merkezi sınavlara her zaman hazır olur ve başarı elde eder.

* Konuları tekrar etmesini sağlayan alıştırmalarla öğrendiklerini pekiştirir.

* Konu testleriyle bilgisini ölçer, eksiklerini tamamlar.

Kitap ve defter bir arada mottosuyla yola çıkan Dora Yayınları, öğrencilere farklı çalışma teknikleri sunarak dersleri eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Yıllık ders planına göre hazırlanan bölümlerden oluşan kitaplar pratikliği ve görselliğiyle öne çıkarırken öğrenciye aşırı bilgi yüklemeden, özet bilgiler vererek kolay öğrenim imkânı sunmaktadır.

Bu yıl sınıflar cıvıl cıvıl, ders ortamları neşeli...
Çünkü ders rehberleri ile öğretmenin de öğrencinin de işi hafifliyor, animasyonlar, etkinlikler, görseller, deneyler devreye giriyor. %100 dijital ders rehberleri ile sınıflar daha da renkleniyor. Hem öğretmen, hem öğrenci, hem veli öğretmenin ve öğrenmenin zevkine varıyor. 

 

 

Pearson, “kişilerin öğrenme yoluyla hayatlarını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olmak” vizyonundan yola çıkarak, eğitim alanında dünyanın en büyük eğitim çözümleri sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir.
Bünyesinde, dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, bütünsel eğitim çözümleri sağlayan Pearson, uluslararası mesleki eğitim programları, yetkinlik geliştirme ve sertifikasyon, öğrenme kaynakları, İngilizce öğrenimi, e-öğrenme, ölçme-değerlendirme ve öğretmen/liderlik gelişimi başta olmak üzere eğitimin her alanında çeşitli ürün ve servisler sunmaktadır.