Bizden Haberler

Vatan Okulları eğitim kadrosu, 2017-2018 Eğitim Yılı Genel Kurulu ve Hizmet İçi Eğitim toplantısında bir araya geldi.

Vatan Okulları, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemi öncesi tüm eğitim kadrosunu, düzenlediği “Genel Kurul ve Hizmet İçi Eğitim Toplantısı”nda bir araya getirdi. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeyinde hizmet veren tüm okullardaki öğretmen ve yöneticilere, STEM, Robotik, Kodlama, Sınıf Yönetimi, Mathazone, İngilizce eğitimleri verilirken, zümre başkanları branş öğretmenleri ile bir araya gelerek yeni dönem eğitim programları görüşüldü.
Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinde vatanını seven, çağdaş, vizyoner ve donanımlı nesiller yetiştiren Vatan Okulları, bünyesindeki eğitim kadrosu ile gücüne güç katıyor. Öğrenciler kadar öğretmenlerinde gelişim sürecini ve mesleki tecrübelerini yakından takip eden Vatan Okulları, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemi öncesi öğretmen ve yöneticilerine “Genel Kurul ve Hizmet İçi Toplantısı” düzenledi.
Vatan Okulları markasında yer alan tüm okullardaki yönetici ve öğretmenlerin katıldığı Hizmet İçi Eğitim programı 21-23 Ağustos tarihleri arasında Güneşli Vatan Anadolu ve Fen Lisesi’nde gerçekleştirildi. Program bünyesinde öğretmenlere, İstanbul Kariyer Merkezi’nden Osman Gültekin Sınıf Yönetme Sanatı, Matematikçi ve Mathazone Eğitim Programı’nın kurucusu Nüket Solmaz Anaokulu’nda Mathazone Eğitimi, Pearson Yayıncılık tarafından ise İngilizce öğretmenlerine yönelik Yabancı Dil Eğitimi verilirken, Bilişim Teknolojileri Koordinatörü Arif Parim tarafından ise STEM, Kodlama ve Robotik Eğitimleri verildi.

ZÜMRE ÇALIŞMALARI İLE EĞİTİM MODELLERİ TARTIŞILDI
Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına yönelik yapılan branş zümre çalışmaları ile yeni eğitim öğretim döneminde kullanılacak materyaller ve eğitim modelleri masaya yatırıldı. Dersler sonucunda öğrencilere kazandırılması gereken değerler ve bilgiler tartışılırken, sene boyu izlenecek yollar bölümler de ayrı ayrı değerlendirildi.

“ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİ YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR”
Başarılı ve donanımlı nesiller yetiştirilmesinde, öğretmenlerin okullarda çok önemli bir role sahip olduğunu söyleyen Vatan Okulları Eğitim Koordinatörü Bilge Çoban; “Bilginin üretimi ve dağıtımı için Vatan Okulları çatısı altında görev yapan her bir öğretmenin, mesleki gelişimi ve deneyimi yakından takip ediliyor. Her yıl düzenlediğimiz Genel Kurul Toplantıları ve hizmet içi eğitim çalışmalarıyla aramıza yeni katılan öğretmenlerimize kurum kültürümüzü aktarmaya çalışıyoruz. Bu süreçte düzenlediğimiz zümre ve hizmet içi eğitimlerle öğretmenler hem bilimsel ve akademik alandaki gelişmelerden haberdar oluyor hem de güncel uygulama ve çalışmalarla yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale geliyor. '' diye konuştu.