Tarihçe

"Özel Eğitimde 15.yıl..."

 

Vatan Okulları olarak, anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinde vatanını seven, çağdaş, vizyoner ve donanımlı nesiller yetiştiriyoruz. İnanıyoruz ki; Vatan eğitim felsefesi ile daha nice farklı bölgelerde binlerce öğrenci, velimiz de bu eğitim kervanı ve yolculuğun bir parçası olacaktır.

 

Dr. Turay Kesler öncülüğünde 2002 yılında başlayan özel eğitim çalışmaları, İstanbul'da farklı bölgelerde ve Antalya'da farklı konseptlerde olmak üzere 6 Anaokulu, 3 İlkokul, 1 Ortaokul, 1 Anadolu Lisesi, 6 Temel Lise olmak üzere toplam 17 okul  ile yaklaşık 15 yıldır  aralıksız devam etmektedir. 

 

2005'te Şirinevler, 2006'da Bakırköy, 2011'de Güneşli, 2013'te Bağcılar ve Yenibosna şubesini dershaneler grubumuza dahil ederek; binlerce öğrencimizi üniversite sınavlarına, Anadolu liseleri ve Fen liseleri sınavlarına başarı ile hazırlıyor, gelecekleri ile ilgili rehberlik ediyoruz. 2015-16 yılından itibaren 6 adet okulumuz Özel Temel Lise olarak hizmet vermektedir.

 

Vatan Okulları markası eğitim yolculuğuna 2014 yılında Güneşli Vatan Anaokulu ile başlamıştır. 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılında Güneşli Vatan İlkokulu, Güneşli Vatan Ortaokulu, Topkapı Vatan Anaokulu, Gaziosmanpaşa Vatan Lisesi, Bahçelievler Vatan Lisesi ve Ataşehir Vatan İlkokulu ile eğitim öğretim hayatını başarı ile sürdürmektedir.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında, eğitim kervanına  İnnovia (Beylikdüzü) Vatan Anaokulu-İlkokulu, Başakşehir Vatan Anaokulu, Antalya Vatan Temel Lisesi, Şirinevler (Çavuşpaşa) Vatan Özel Öğretim Kursu ve Antalya Vatan Özel Öğretim Kursunu da dahil eden Vatan Eğitim Kurumları, eğitim standartlarını yükseltmek için emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Verimli, Akademik, Teknolojik, Akılcı ve Nitelikli Eğitim misyonu ile yola çıkan Vatan Okulları, tecrübeli eğitim kadrosu, modern ve teknolojik alt yapısı ile kurulan okullarıyla hizmet veriyor. 15 yıllık eğitim deneyimi ve akademik kazanımlarını her bir yeni okul ile daha fazla öğrenciye ulaştırmayı hedefleyen Vatan Okulları, büyümeye devam etmektedir.

2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim döneminde yeni açılacak olan, Basın Ekspres kampüsünde Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Güneşli kampüsünde ise Anadolu lisesi düzeyinde öğrenci kabul edecektir.

"Vatan Okulları, eğitim sektörünün önemli sivil toplum kuruluşlarından Özel Okullar Derneği (TÖZOK) ve Tüm Özel Öğretim Kurumlar Derneği (TÖDER) üye okulları arasında yer almaktadır."