Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin, bireysel yetkinliklerle beslenen yüksek akademik başarıya, çağımızın gerektirdiği birçok beceriye ve evrensel bakış açısına sahip, aktif ve disiplini içselleştirmiş bireyler olmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da gelişimlerinin sağlanması gerekir.

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlar. 

Yaşam boyu öğrenme" prensibinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik, gerek fiziksel her türlü olanağın maksimum düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, teknolojiden, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenir. Sosyal kulüplerin oluşturulmasıyla birlikte öğrencilerin  hem ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır, hem de eğlenirken öğrenmelerine imkân sunulur.

Kulüp çalışmaları planlanırken programın kazanımlarına uygun içerik, olabildiğince yaşam içinden, çocukların bireysel ilgi ve ihtiyaçları değerlendirilerek belirlenir. Çocukların ilgileri doğrultusunda kulüp ve atölyeler oluşturulur. Sosyal faaliyetler bütünüyle çocukların da karar sürecinde yer aldıkları bir mekanizma tarafından belirlenir.

Sosyal Kulüpler

 YÜZME KULÜBÜ

 BASKETBOL KÜLÜBÜ

 FUTBOL KULÜBÜ

 DÜŞÜNME BECERİLERİ KULÜBÜ

 GEZİ VE İNCLEME KULÜBÜ

 SATRANÇ KULÜBÜ

 KİTAP KURDU KULÜBÜ

 BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ

 LEGO - ROBOTİK KULÜBÜ 

 MASA TENİSİ KULÜBÜ

 SİNEMA KULÜBÜ

 BİLİM VE DOĞA KULÜBÜ

 TİYATRO VE DRAMA KULÜBÜ

 TEMEL JİMNASTİK KULÜBÜ

 SPOR VE KOORDİNASYON KULUBÜ

 AKIL OYUNLARI KULÜBÜ

 ORFF VE RİTİM KULÜBÜ

 YARATICI YAZARLIK KULÜBÜ

 MÜZİK KULÜBÜ

 RESİM VE SANAT KULÜBÜ

 MODERN DANS KULÜBÜ

Sosyal Aktiviteler

 Tiyatro Gösterileri

 Sinema Gösterileri

 Yüzme

 Ekoloji – Tabiat Etkinlikleri

 Yurtiçi ve Yurtdışı Gezileri

 Kültürel Etkinlikler