Öğrencilerimiz başarıları ile fark yaratıyor...

 

Verimli Eğitim, Akademik Eğitim, Teknolojik Eğitim, Akılcı Eğitim ve Nitelikli Eğitim” misyonu ile yola çıkan Vatan Okulları’nda, öğrencilere verilen akademik eğitimin yanı sıra yapılan sosyal aktiviteler ile çocukların sosyal gelişimleri destekleniyor.

Özellikle öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik ve sosyal gelişimlerini destekleyecek etkinlikler düzenlenerek, ders dışı zamanlarında mümkün olduğunca sosyalleşmesini sağlanıyor. Çocukların sevdikleri ve ilgi duydukları alanda katıldıkları sosyal faaliyetler ise başarıya bir adım daha yaklaştırıyor. Okul içinde çeşitli materyal ve branşında uzman öğretmenler ile desteklenen çalışmalarla, öğrencilerin uluslararası düzeyde başarılar kazanarak, ülkemizi temsil etmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz öğretim yılında Vatan Okulları bünyesinde eğitim alan öğrenciler, spor, edebiyat, sanat, bilişim gibi konularda başarılara imza attılar.

Vatan Okulları öğrencilerinin elde ettiği başarılardan bazıları:

  •  Gaziosmanpaşa Vatan Okulları öğrencisi Ayşe Ebrar Duran, milli forma altında uluslararası başarısını sürdürüyor. Antalya’da düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası Juniors Female Kategorisi’nde, gümüş madalya kazanarak, ikinci oldu.
  •  Güneşli Vatan Okulları öğrencisi Emre Furkan Taşan, Okullarda Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi kapsamında düzenlenen “İstanbul Çevre ve Şehircilik Yarışması”nda, “Karikatür” dalında Mansiyon ödülü kazandı.
  •  Gaziosmanpaşa Vatan Okulları öğrencisi Hasan Kılıçarslan, Bayrampaşa Belediyesi'nin düzenlediği “Mucize Fikirli Genç Beyinler” proje yarışmasında birinci oldu.
  •  Güneşli Vatan Okulları öğrencisi Damla Ece Sayar, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “23 Nisan” konulu şiir yazma yarışmasında birinci oldu.
  •  Güneşli Vatan Okulları Voleybol Takımı, “Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası”nda ilçe ikincisi oldu.
  •  Güneşli Vatan Okulları öğrencisi Yunus Emre Erdoğan, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Öğrenci Gözüyle 15 Temmuz” konulu şiir yarışmasında ikinci oldu.
  •  Güneşli Vatan Okulları öğrencisi Sude Nur Çiçek, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Öğrenci Gözüyle 15 Temmuz” konulu kompozisyon yarışmasında ikinci oldu.